Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Adıyaman °C

Türk şirketi HSP Software Technology, Zanzibar’ın dijital dönüşümünü sağlayacak

Türk şirketi HSP Software Technology, Zanzibar’ın dijital dönüşümünü sağlayacak
Profesyonel Emlak

Türk şirketi HSP Software Technology, Zanzibar’ın dijital dönüşümünü sağlayacak

Sayın Zanzibar Cumhurbaşkanı, Zanzibar Elektronik Devlet Otoritesi (eGAZ) ile HSP Yazılım Teknolojileri (Halid Peynirci, İstanbul, Türkiye) arasında bir mutabakat zaptı imzalanması, Zanzibar’da dijital hükümetin dönüşümünde önemli bir adımı temsil ediyor.

Açıklama yok.

 

Hussein Ali Mwinyi, dijital ekonomik dönüşümü planlarının merkezine koymayı planlıyor. Şirket yakın zamanda önümüzdeki beş yıl içinde uygulayacağı dijital yönetişim stratejisini duyurdu.

 

Açıklama yok.

HSP, Halid Peynirci tarafından kurulan ve Zanzibar devletiyle işbirliği yaparak çeşitli dijital dönüşümlere yatırım yapmaya ve finansman sağlamaya devam eden bir yazılım teknolojisi şirketidir.

Açıklama yok.

 

Kısacası Zanzibar’ı kıta çapında ticareti ve yeniliği teşvik eden pan-Afrika sanal alanı olarak konumlandırıyoruz. Dijital yolculuğumuza çıkarken, Haziran 2024 ‘e kadar dijital dönüşümü gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Bu amaçla Zanzibar e-Devlet Ajansı, Zanzibar’ın dijital ekonomik yol haritası ve elektronik yönetimini uygulamak için stratejik bir ortaklık kurdu.

Açıklama yok.

 

HSP Yazılım ve Teknoloji ile ortaklık çerçevesinin uygulanması, Zanzibar eyaletine küresel bilgi ve uzmanlık getiriyor. Zanzibar’daki kritik altyapı projeleri için e-sağlık, güneş enerjisi aracı üretimi ve son derece yenilikçi finansman fırsatlarındaki küresel uzmanlıklarından daha da faydalanmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.” HSP Yazılım ve Teknolojileri A.Ş.’nin gösterdiği ilgiden memnunuz.

Açıklama yok.

 

Dijital altyapısı kıta üzerinde önemli bir etkiye sahip olacak ve Zanzibar’ı turizm ve yatırım için önde gelen bir konum haline getirecek.

 

 

 

Desteği ve tecrübesini paylaştığı için Sinan Yılmaz’a da teşekkür ederiz. Son olarak HSP Yazılım ve Teknoloji ile gerçekleştirdiğimiz ortaklık sayesinde Türkiye’de özel sektörün fırsatlarını daha da iyi değerlendirebileceğiz ve TeknoPark modelinin ülkemizde girişimlerin tanıtımına önemli bir katkı sağlayacağına inanıyoruz.

Açıklama yok.

 

REKLAM ALANI